Спікери

Тарас Кицмей
Cпівзасновник компанії SoftServe, обраний Президентом Асоціації "Інформаційні технології України" на 2016 рік
Тарас Кицмей – український підприємець, науковець, економіст і громадський діяч, заслужений економіст України. Компанія SoftServe, яку він співзаснував в 1993 році, зараз одна з найбільших ІТ-компаній в Україні. При створенні компанії, Тарас був ключовою людиною на 25-ти проектах розробки програмного забезпечення. Тарас Кицмей - доцент, кандидат технічних наук, працював у Національному університеті "Львівська Політехніка" в період 1992-2002рр. SoftServe - одна з найбільших компаній-розробників програмного забезпечення з головним офісом у Львові та Остіні (США), центрами розробки в містах: Київ, Львів, Рівне, Івано-Франківськ, Чернівці, Дніпропетровськ, Харків, а також Софії (Болгарія) та Вроцлаві (Польща) та представництвами в США, Європі та Росії. Станом на кінець 2015 року в SoftServe працює понад 4 000 співробітників, що робить її однією з найбільших IT-компаній не тільки на Україні, але і в Східній Європі. Компанія займається в основному програмуванням в сферах хмарних рішень і SaaS, мобільних продуктів, бізнес-аналітики та проектування користувацьких інтерфейсів для ринків охорони здоров'я, роздрібної торгівлі, фінансів і високих технологій, а також наданням консультаційних послуг у цій галузі.
Олександр Данченко
Народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку
У 1997 році закінчив НТУУ "КПІ" за спеціальністю "Конструювання і технологія радіоелектронних засобів". Отримав ступінь МВА у Міжнародному інституті менеджменту (м. Київ) у 2007 році. Має міжнародну освіту — закінчив Інститут адміністративного управління телекомунікаціями ТЕМІС у Канаді. У 1998 очолив компанію "СіТіСі", яка займалася супутниковим зв'язком. З 2001 — генеральний директор телеком-компанії "Датасат". У 2005 на базі компаній "СіТіСі", "Датасат", "Датаком" та "Крокус Телеком" під його керівництвом був створений національний оператор зв'язку "Датагруп". З моменту створення "Датагруп" і до виборів до Верховної Ради (2014) обіймав посаду генерального директора. Комітет з питань інформатизації та зв’язку, який очолює Олександр Данченко, він і ініціював створити. Вперше за час незалежності України у ВР створено комітет, який би опікувався цією сферою. Олександр Данченко у 2004 році отримав державну відзнаку "Почесний зв'язківець України".
Олександр Співаковський
Народний депутат України, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти
Народний депутат Верховної Ради України, перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти, професор кафедри інформатики, програмної інженерії та економічної кіберентики Херсонського державного університету, кандидат фізико-математичних наук, доктор педагогічних наук, почесний професор академії імені Яна Длугоша, заслужений працівник освіти України, член спеціалізованої вченої ради К67.051.02 (13.00.02 - "Теорія та методика навчання (математика)"; 13.00.04 - "Теорія і методика професійної освіти"), член спеціалізованої вченої ради Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України (13.00.10 - "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті"), головний редактор збірника наукових праць "Інформаційні технології в освіті", член редакційної колегії "Видавництва Девід", засновник фонду "Освіта.Наука.Інновації" (OSEF).
Олександр Риженко
Голова Державного агентства з питань електронного урядування
Агентство є центральним органом виконавчої влади, який відповідає за розвиток ІТ галузі в Україні, створює відповідні плани, обробляє та погоджує проекти нормативних документів щодо розвитку галузі. 4 червня 2014 року Кабмін прийняв постанову про реорганізацію Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації у Державну службу з питань електронного урядування. На посаду голови Державного агентства з питань електронного урядування призначений розпорядженням Кабіміну від 6 серпня 2014 №690-р. У квітні-липні 2014 р працював у Мінрегіонбуді начальником управління інформаційних технологій та електронного урядування. З 2006 - 2014 рр. працював у Вінницькій міськраді, на позиціях керівника відділу комп'ютерного та технічного забезпечення апарату, начальника управління комп'ютеризації та телекомунікацій, директора департаменту інформаційних технологій Вінницької міськради.
Олександра Альхімович
Керуючий директор, Luxoft Ukraine
Олександра Альхімович, керуючий директор Luxoft Ukraine. Олександра займає ключові позиції в Luxoft майже 5 років. На посаді керуючого директора відповідає за розвиток бізнесу в Україні, операційне управління компанією, побудову системи ефективної взаємодії підрозділів. Раніше Олександра працювала на керівних посадах в компаніях Exigen Services і Rainford Milk factory.
Володимир Ковтунець
Перший заступник міністра освіти і науки
Народився 23 липня 1956 року, село Ясининичі, Рівненський район, Рівненської області. 1973–1978 - Київський університет імені Тараса Шевченка, механіко-математичний факультет, «Математика». З 1980 до 1994 - асистент, старший викладач, доцент, 1992–1994 - декан факультету інформатики та обчислювальної техніки Рівненського педагогічного інституту. 1990–1994 - голова комісії з освіти і науки Рівненської міськради народних депутатів. 1994 - Член Комісії з освіти і науки ВР України, з 1996 - член Комітету з питань бюджету Національної академії управління. З вересня 1999 — завідуючий кафедри комп'ютерної техніки та програмування Заступник голови Консультативної ради з питань інформатизації при ВР України (з 1998). Докторант Інституту математики НАНУ (з 1998). Член Українського математичного товариства (з 1997), Львівського математичного товариства (з 1993). Автор 36 наукових праць з математики та інформатики. Експерт проекту USETI Aльянс. Володіє англійською та німецькою мовою. Одружений, має двох синів.
Олексій Скрипник
Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти
У 1991 році разом з батьком заснував підприємство ТзОВ "Елекс", працював на посаді технічного директора, директора та генерального директора компанії. Паралельно з роботою за сумісництвом працював старшим викладачем у Національному університеті "Львівська політехніка". Був членом комітету підприємців Львівщини і Асоціації "ІТ України". Входив до складу наглядової ради асоціації "Львівський кластер інформаційних технологій та бізнес-послуг" та наглядової ради Національного університету "Львівська політехніка". У 2014 році склав повноваження генерального директора компанії у зв'язку з обранням народним депутатом України.
Олег Чертов
Завідувач кафедри прикладної математики, НТУУ "Київський політехнічний інститут"
Завідувач кафедри прикладної математики НТУУ "Київський політехнічний інститут", доктор технічних наук.
Анатолій Анісімов
Декан факультету кібернетики, Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Анісімов Анатолій Васильович — доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, завідувач кафедри математичної лінгвістики (з 1980), математичної інформатики (з 1985), декан факультету кібернетики (з 2004). Народився 15 червня 1948 р. в м. Южно-Сахалінськ. В 1970 р. з відзнакою закінчив механіко-математичний ф-т Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. З 1970 р. – асистент кафедри теоретичної кібернетики, з 1971 р. – кафедри теорії програмування факультету кібернетики. З 2004 р. – декан ф-ту кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А. В. Анісімов – засновник наукової школи “Математична інформатика”, під його керівництвом захищено 32 кандидатських, 1 докторська дисертація, ще одна підготовлена до захисту. Член спеціалізованих рад із захисту дисертацій в Київському університету (ф-т кібернетики) та в ІК НАН України. Науковий керівник ряду міжнародних ґрантів та тем з наукової міжнародної співпраці. Заслужений діяч науки і техніки України (2005), має відзнаку Президії НАН України “За підготовку наукової зміни” (2008). Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1988), премій імені В.М. Глушкова НАН України (1994) та імені С.О. Лебєдєва НАН України (2008). Автор понад 200 наукових праць, в тому числі 4 монографії.
Марина Вишегородських
Віце-президент з культури та комунікацій компанії Ciklum
Максим Почебут
Директор освітніх програм, EPAM Systems в Україні
Кандидат технічних наук, доцент, досвід роботи у вищій освіті - 7 років, в IT індустрії та корпоративній освіті - 5 років.
Дарія Горницька
Генеральний Директор, Astound Commerce в Україні
На сьогоднішній день досвід роботи Дарії в IT галузі складає 12 років. У Astound Commerce почала кар’єру 8 років тому, пройшовши шлях від Frontend розробника до генерального директора компанії в Україні. У 2013 році закінчила Києво-Могилянську бізнес-школу та отримала другу вищу бізнес освіту. Є постійним учасником панельних дискусій та бере активну участь у різних галузевих форумах. Astound Commerce спеціалізується на рішеннях в області електронної комерції для великих клієнтів по всьому світу. Історія Astound Commerce Україна почалася 10 років тому з офісу в Києві й на даний момент компанія представлена ще в 3 містах: Чернігів, Вінниця та Ужгород. Центри розробки Astound Commerce також присутні в інших країнах - Болгарія (Варна) та Словаччина (Кошице). Серед клієнтів компанії Adidas, Versace, Crocs, Jimmy Choo, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, L'Oreal і багато інших, для яких команда Astound Commerce успішно реалізувала понад 1000 проектів.
Олег Левашов
Функціональний менеджер, Astound Commerce в Україні
Олег має більш ніж 10 річний практичний досвід роботи в сфері комерційної розробки програмних продуктів. У коло його професійної компетенції входять такі області як: проектування, розробка, побудова інформаційної архітектури програмних продуктів та взаємодія з користувачами, графічний та інтерактивний дизайн. Основна спеціалізація - проектування та розробка програмного забезпечення для бізнесу, підприємств, високонавантажених корпоративних систем та web додатків, побудова та оптимізація процесів проектування графічного інтерфейсу користувача (GUI). За час своєї кар'єри Олег працював в різних напрямках ІТ індустрії, розробляв програми навчання молодих фахівців, брав участь у підготовці навчальної програми з напрямку Людино-машинна взаємодія (human-computer interaction, HCI). Олег успішно поєднує практичну діяльність з освітньої, є учасником багатьох міжнародних конференцій. Має дві вищі освіти, автор понад 18 наукових публікацій, кандидат наук.
Констянтин Харченко
Технічний консультант, Svitla Systems
Як головний технічний консультант, Харченко веде технічний відділ як ІТ-гуру і встановлює стандарти по стратегії і процесам. Констянтин має більш ніж 20-річний досвід роботи в області комплексного проектування і розробки програмних систем. Його потужна інженерна освіту сприяла постійному успіху Svitla. Попередній досвід роботи включає в себе топові технічні позиції в таких відомих компаніях, як Digital Equipment Corp., Compaq Corp, Intel і Panasonic. Його глибоке розуміння нових галузей промисловості і сильні технічні навички дозволяють йому допомогати клієнтам Svitla створюють технології майбутнього. Констянтин має ступінь магістра і доктора в області обчислювальної техніки Київського політехнічного інституту, одного з провідних наукових установ України.
Володимир Заславський
Доктор технічних наук, професор факультету кібернетики, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
Начальник Управління міжнародного науково-технічного співробітництва та інноваційних технологій КНУ ім. Т. Шевченка
Зеновій Верес
Координатор IoT програми, Національний університет «Львівська політехніка»
Зеновій понад 10 років досвіду в ІТ галузі, кандидат технічних наук, асистент кафедри Комп’ютеризовані системи автоматики Національного університету «Львівська політехніка»
Олена Чайковська
Завідувач кафедри комп’ютерних наук, Київський національний університет культури і мистецтв
Чайковська Олена Антонівна – завідувач кафедри комп’ютерних наук, кандидат педагогічних наук, доцент. Закінчила Донецьку державну консерваторію ім. С.С. Прокоф’єва та Інститут землевпорядкування та інформаційних технологій при Національному авіаційному університеті за спеціальністю “Інформаційні управляючі системи та технології”. Член Експертної ради з комп’ютерних наук і технологій при Державній акредитаційній комісії України, Голова Робочої групи «Інформаційні технології в освітньо-культурному середовищі» Комітету Української Федерації Інформатики з питань освіти, член оргкомітету Міжнародної Олімпіади в сфері інформаційних технологій для студентів закладів вищої і середньої професійної освіти «IT-Планета», член журі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (секція “Комп’ютерні системи та мережі”), член Співтовариства ІТ-директорів України. Сфера наукових інтересів: Фахівець з питань впровадження та використання мультимедійних технологій навчання та створення електронних освітніх ресурсів, автор мультимедійної енциклопедії «Українські музичні інструменти». Активно займається питаннями розвитку інтелектуальних систем і мультимедіатехнологій у галузі мистецтва та гуманітарній сфері, зокрема: створення і довготривале збереження цифрових ресурсів, забезпечення відкритого доступу до них; розвиток електронного культурно-освітнього і наукового простору; розвиток взаємодії соціокультурних інститутів в електронному просторі; нові технології візуалізації інформації.
Ярослав Притула
Декан факультету прикладних наук, Український Католицький Університет
Декан факультету прикладних наук Українського Католицького Університету. Професор з кількісних методів для прийняття бізнес-рішень та економіки бізнес школи УКУ. Стажувався у The George Washington University, США. Був науковим консультантом Національного Банку Польщі з питань покращення макроекономічного моделювання та прогнозування економік Східної Європи. Учасник Global Policy Fellows Program Інституту Вищої Освіти (Вашингтон, США). Займається економетричним моделюванням та прогнозуванням, дослідженнями в мікро- та макроекономіці. Є автором численних публікацій з комплексного аналізу, макроекономіки та прогнозування. Ярослав є учасником великої кількості міжнародних конференцій, навчальних та дослідницьких програм.
Saarnio Juha
CDO Innovation Environment and Renewal, Technology Industies of Finland
Олександр Юдін
Директор, Інститут комп'ютерних інформаційних технологій
Директор Інституту комп'ютерних інформаційних технологій. Завідувач Кафедри комп'ютеризованих систем захисту інформації. Доктор технічних наук, професор. У 1989 р. закінчив Київський інститут інженерів цивільної авіації з напряму "Радіотехніка". Член експертної та науково-методичної ради Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України в галузі "Інформаційна безпека". Член-кореспондент Академії Зв'язку України. Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.
Юрій Тимошенко
Начальник відділу з організації магістерскої підготовки та профорієнтаційної роботи ННК "ІПСА"
Кандидат технічних наук, доцент кафедри математичних методів системного аналізу ННК «ІПСА» Освіта: Одеський політехнічний інститут, каф. «Обчислювальні машини». Предмети: архітектура обчислювальних систем. Основні напрямки досліджень: -системний аналіз та інформаційні технології; -математичне моделювання складних мережевих систем; -апаратні та програмні засоби підвищення надійності та живучості інформаційно-обчислювальних систем та комплексів; -методи та засоби моделювання некоректно поставлених задач; -інформаційно-комунікаційні технології в системах комп'ютеризації освіти. Хоббі: шахи, іноземні мови, поезія, мандрівки.
Микола Кузічев
Керівник центру інформаційних технологій у Науково-методичному центрі
Сергій Іщеряков
Кандидат технічних наук, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, доцент кафедри комп’ютерних систем та мереж
Vilma Misiukoniene
the board member of DigitalEurope, European Association of Digital Technology Industry
Ms. Vilma Misiukoniene is recognized by ICT industry for her 20+ years of contributions to development of digital technology policies, consulting IT companies on ICT policy and legal issues, advocating to legislators and Government authorities on behalf of Lithuanian ICT industry and its association, which she served as the EU and external affairs manager. Also, she has been coordinating EU awareness campaigns on e-Skills for more than five years nationally since 2010, and working closely with European Commission and EU Parliament on different digital policies for many years. Ms. Vilma Misiukoniene was the board member of DigitalEurope, European Association of Digital Technology Industry (2014-2016). She has been on several advisory and governing bodies in EU and internationally, such as ENISA – European Information Security Agency, and WITSA – Worldwide IT Association. Vilma is also a Chair of MIT (NGO ‘Moterys ir technologijos’), national contact point for Lithuania of ECWT, European Center for Women & Technology, as well as ECWT board member.
Микола Глибовець
Декан факультету інформатики Національного університету "Києво-Могилянська академія"
Євген Башков
Завідувач кафедри ПМІ, проректор з наукової роботи ДонНТУ
Закінчив Донецький політехнічний інститут (Донецьк, Україна) в 1969 році і отримав диплом інженера за фахом «Автоматика і телемеханіка». У 1973-1975 навчальному році навчався в аспірантурі при Донецькому політехнічному інституті за спеціальністю «Обчислювальна техніка». Вчена Рада інституту кібернетики АН України присвоїв вчений ступінь кандидата технічних наук в області обчислювальної техніки в 1974 році. Вчений ступінь доктора технічних наук присвоєно в 1995 році за результатами захисту в інституті Проблем моделювання в енергетиці АН України. Має багаторічний досвід досліджень і проектування апаратури і програмного забезпечення для різного роду спеціалізованих обчислювальних систем. Робота в університеті Курси «Комп'ютерні інформаційні технології», «Синтез і обробка зображень», «Спеціалізовані ЕОМ». Має понад 55 наукових статей, 36 авторських свідоцтва і 1 книга.
Андрій Мелешевич
Президент, Національний університет «Києво-Могилянська академія»
Український вчений, президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» з 17 листопада 2014 року, декан факультету правничих наук НаУКМА (2005–2014). В 1984 отримав диплом з відзнакою спеціаліста на юридичному факультеті Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка. Ступінь магістра отримав у Школі громадянства та суспільних справ ім. Д. Максвелла Сіракузького університету у 1992 році. В 1998 отримав сертифікат того ж університету з методики та педагогіки викладання в університеті, став доктором філософії (PhD). Наукові інтереси стосуються порівняльного конституційного права, конституційних судів та конституційного контролю у порівняльній перспективі, порівняльних політичних інститутів, міжнародного захисту прав людини, політичних наслідків конституційного законодавства, виборчого права, політичних партій та виборів, питання переходу до демократії та демократичної консолідації, судів та правоохоронних органів в країнах перехідного періоду.
Юлія Порошенко
Консультант, McKinsey
Консультант компанії McKinsey, закінчила 3х-річну лідерську програму General Electric, ступінь INSEAD MBA, 10+ років роботи з консалтингу в більш ніж 10 країнах світу (США, Сінгапур, Австралія, Японія, Франція, Великобританія та ін.)
Валерій Шаров
Директор, ISD
ISD – одна з перших українських IT компаній України, що була заснована у 1993 році. ISD налічує понад 700 кваліфікованих спеціалістів, які створюють програмне забезпечення для: медичних, фінансових, навчальних закладів та систем управління бізнесом. Центри розробки компанії розташовані у Дніпропетровську, Львові, Запоріжжі та Бердянську. Компанія має близько 400 замовників у США, Європі, Африці, Австралії та Саудівській Аравії.
Богдан Рубльов
Професор кафедри обчислювальної математики Київського національного університету імені Тараса Шевченка
1986 року закінчив факультет факультет кібернетики Київського університету. З 1986 року працює на кафедрі обчислювальної математики факультету кібернетики. З 1994 року — доцент кафедри обчислювальної математики, з 2011 — професор кафедри обчислювальної математики. 2005 року захистив докторську дисертацію на тему «Квадратичне розпізнавання множин та дослідження гладких метрик». До наукових інтересів Богдана Рубльова належать проблеми обчислювальної геометрії та обчислювальної топології.
Володимир Грабко
Ректор Вінницького національного технічного університету
Доктор технічних наук, професор
Тетяна Ковалюк
Доцент кафедри автоматизованих систем обробки інформації та управління, Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут”
З 2007 р. Т.В. Ковалюк є головою робочої групи з розробки нового покоління галузевих стандартів освіти з комп’ютерних наук. З 2008 р. Т.В. Ковалюк є директором українсько-корейського центру інформаційних технологій, в якому викладачі, магістри та аспіранти проходять підготовку за програмами Grid-Computing та System on a Chip. Ковалюк Т.В. брала участь у розробці програми „Подвійний диплом”, згідно з якою студенти кафедри АСОІУ можуть отримувати два дипломи – НТУУ „КПІ” та університету Індіанополісу м. Афіни (Греція) та Індіанополісу (США). Галузь наукових інтересів – технології програмування, розпізнавання мови, навчальні дистанційні системи, корпоративні інформаційні системи. Автор 47 наукових праць і 21 методичної розробки за різними дисциплінами, підручників та навчального посібника з грифом Міністерства освіти і науки України.